Новости

Это интересно

Пчеловоды-долгожители

По результатам статистического исследования по долгожителям старше 100 лет…

Проблема варроатоза пчел решена! -

поочередное применение препаратов ЗАО АГРОБИОПРОМ: Апидез, Варроадез, Амипол-Т,…

Прополис играет решающую роль в жизни пчелиной семьи.

Он обеспечивает безупречную чистоту улья, или древесного дупла, где…

Препараты для лечения пчел ЗАО АГРОБИОПРОМ

 обеспечивают самые высокие показатели сохранности пчел и рентабельность пасеки.

Препараты для лечения пчел ЗАО АГРОБИОПРОМ

 - это и высокая эффективность, и безупречно стабильные качество…

На рынке, где есть Варроадез очень сложно приходится конкурентным препаратам

- они просто не выдерживают конкуренцию ни по цене,…

Язык танцев и звуков

Пчелы общаются с помощью языка танцев и звуков. Это…

Варроадез - это лучшее современное средство

для лечения варроатоза и действует на два вида клеща…

Пчёлы умеют считать до четырёх.

Проведя серию экспериментов, учёные выяснили, что медоносные пчёлы превосходят…



     .
       

Препарати Агробіопром спасають бджіл від вароатозу, гнильцю, паралічу бджіл та інших хвороб бджіл

Про хвороби бджіл та препарати для бджіл ЗАТ Агробіопром розповідає директор ЗАТ «Агробіопром» О. К. ЧУПАХІНА

Наша фірма з перших днів свого існування займається розробкою та виробництвом препаратів для профілактики та лікування хвороб бджіл. На сьогодні ЗАТ «Агробіопром» виробляє понад тридцять найменувань продукції, і всі вони знайшли застосування на російському ринку. На нашу адресу постійно надходять листи від пасічників з подяками та побажаннями, до яких ми прислухаємося. Деякі з наших препаратів були розроблені якраз на прохання пасічників.
Найнебезпечнішим захворюванням на пасіці був і залишається вароатоз. Його збудник – кліщ вароа проколює кутикулу бджоли (личинки) і живиться її гемолімфою. Це призводить до зниження в організмі бджоли білка (у 1,6-2,3 рази) і зростання залишкового азоту (у 3,2-3,5 рази), що скорочує тривалість життя уражених бджіл (у 1,2-2,0 рази). Крім того, проколювання хітинового покриву бджоли у процесі живлення кліща створює сприятливі умови для проникнення в організм господаря патогенної мікрофлори. З'ясовано, що кліщ може бути переносником і резервантом збудників американського гнильцю, септицемії, колібактеріозу, гафніозу, вірусу гострого паралічу, мішечкуватого розплоду тощо. Змішаний перебіг інвазії та інфекції прискорює загибель бджіл у 2-3 рази.
У бджолиних сім'ях кліщу сприяють умови мікроклімату всередині гнізда, достаток корму в період розвитку у бджолиному і трутневому розплоді. Завдяки цьому кліщ проходить повний цикл розвитку і виходить з молодими бджолами і трутнями, швидко накопичуючись у сім'ї.
Джерело вароатозу – уражені паразитом бджолині сім'ї, пакети бджіл, відводки, рої, матки, трутні, розплід.
Перезараження бджолиних сімей відбувається підчас блукання бджіл, контакту з хворими бджолами, роїння, переставляння стільників від хворих сімей здоровим, порушення ветеринарно-санітарних правил перевезення пасік до джерел медозбору. Влітку за 3 місяці вароатозна інвазія може поширитися на відстань до 11 км.
У період зимівлі уражені вароатозом бджоли неспокійні, шумлять, вилітають з вуликів, у них пронос, і гинуть.
У весняно-літній період відзначається загибель лялечок, ослаблення сім'ї внаслідок народження нежиттєздатного потомства. Трутні нездатні спаровуватися з матками, плодючість маток різко знижується, спостерігається строкатий розплід. У період медозбору бджоли неактивні, не дають товарної продукції, навіть не забезпечують себе кормами.
Ураження бджолиних сімей хворобою протягом сезону неоднакове. У період відсутності трутневого розплоду восени та навесні уражується бджолиний розплід, а влітку – здебільшого трутневий. Отже, основна маса кліщів поселяється на бджолиному розплоді, що призводить до появи великої кількості бджіл, нездатних до польоту через деформацію або відсутність крил, деформацію грудей чи черевця. Влітку самки вароа розмножуються і в трутневому розплоді, де є вдосталь якісних білкових кормів і нижча, порівняно з бджолиним розплодом, температура.
Для профілактики і лікування вароатозу ЗАТ «Агробіопром» пропонує для обприскування стільників препарати на рідкій основі Біпін-Т і Бівароол, а також лікувальні смужки Аміпол-Т, Апідез і Вароадез.
Найбільш популярним і розповсюдженим препаратом є Біпін-Т. Його основна відмінність від традиційного – наявність у його складі тимолу, що робить цей препарат більш дієвим і надійним. Застосування Біпіну-Т гарантує майже 100%-не знищення кліща на пасіці.
Біпін-Т - прозора рідина з жовтуватим відтінком та специфічним запахом. Діюча речовина амітраз та тимол. Має яскраво виражену акарицидну дію проти кліща вароа. Обробку треба проводити дворазово з інтервалом 7 днів. Також ми рекомендуємо вам Бівароол – новий акарицидний препарат контактної дії у вигляді маслянистої рідини білого кольору. Є активним засобом проти кліщів вароа і запобігає виникненню резистентних (стійких) популяцій кліщів. Бівароол нетоксичний для бджіл, у рекомендованих дозах не має негативного впливу на життєдіяльність та продуктивність бджолиних сімей, не накопичується у продуктах бджільництва.
В останні роки справжнім лихом для пасічників усього світу стала поява різноманітних вірусних захворювань бджіл – таких як гострий і хронічний паралічі, розкрилиця, філаментовіроз та інші. Враховуючи складність визначення цих хвороб, а також їх важкий перебіг, найбільш правильними стануть дії з профілактики вірусних захворювань. Адже хворобу набагато легше попередити, ніж потім з нею боротися. ЗАТ «Агробіопром» пропонує противірусні підгодівлі Антивір, Вірусан. Ці препарати проходили багатомісячні випробування в різних куточках Росії і всюди забезпечили добрий результат. Їх основною перевагою є дієвість і простота застосування. Препарати Антивір і Вірусан випускають у вигляді порошку, який розводять у цукровому сиропі і дають я к додаткову підгодівлю бджолиним сім'ям у весняно-літній період.
Особливо треба відзначити спосіб розмноження і розселення бджолиних сімей у природних умовах – роїння. Безпланове природне роїння бджолиних сімей завдає великої шкоди як окремим пасічникам, так і бджільництву в цілому. Для попередження роїння використовують багато різних методів, але вони, на жаль, лише зменшують роїння, а не позбавляють від роїння в принципі.
У Росії багато років дуже популярні препарати нашого виробництва Апірой (для приваблення та відловлення роїв на пасіці) та Унірой (для підсаджування маток у вулики). Ці препарати створені на основі бджолиних феромонів, що забезпечує надійність їх застосування. 3 використанням цих препаратів важка робота на пасіці стає набагато легшою та приємнішою.
Апірой препарат, призначений для приваблення та відловлення роїв на пасіках у період роїння бджолиних сімей. Він містить синтетичні компоненти, які входять у склад залози Насонова, і їх виділяють бджоли, щоб вказати найбільш привабливі місця для збору нектару. Дослідження показали, що на роївні, оброблені Апіроєм, сідала найбільша кількість роїв (72,4%), на роївні з воском – 5,8%, а на дерево (без нанесення будь-яких атрактантів) – лише 3,8% роїв.

 

 

За матеріалами журналу Пасіка


Закрыть

Задайте вопрос специалисту

Ваше имя:
Контактный e-mail:
Ваш вопрос: