Новости

Это интересно

Пчеловоды-долгожители

По результатам статистического исследования по долгожителям старше 100 лет…

Пчёлы умеют считать до четырёх.

Проведя серию экспериментов, учёные выяснили, что медоносные пчёлы превосходят…

На рынке, где есть Варроадез очень сложно приходится конкурентным препаратам

- они просто не выдерживают конкуренцию ни по цене,…

Язык танцев и звуков

Пчелы общаются с помощью языка танцев и звуков. Это…

Проблема варроатоза пчел решена! -

поочередное применение препаратов ЗАО АГРОБИОПРОМ: Апидез, Варроадез, Амипол-Т,…

Прополис играет решающую роль в жизни пчелиной семьи.

Он обеспечивает безупречную чистоту улья, или древесного дупла, где…

Варроадез - это лучшее современное средство

для лечения варроатоза и действует на два вида клеща…

Препараты для лечения пчел ЗАО АГРОБИОПРОМ

 - это и высокая эффективность, и безупречно стабильные качество…

Препараты для лечения пчел ЗАО АГРОБИОПРОМ

 обеспечивают самые высокие показатели сохранности пчел и рентабельность пасеки.



     .
       

Поради щодо розміщення вуликів

Навесні у спекотливі дні вулики нагріваються настільки, що бджоли виходять з них, припиняють працювати і ховаються на тіньовому боці або під прилітною дошкою. Як розмістити вулики, щоб бджоли краще себе почували – дізнайтесь далі.

Навесні у спекотливі дні підвищується схильність бджолиних сімей до роїння, знижується їхня продуктивність, при цьому гине чимало бджіл, а іноді й матки. Тому пасічник має подбати про затінення вуликів травою, щитами, матами, тентами. Нерідко пасічники висівають навколо вуликів кукурудзу або соняшник. Якщо вулики стоять на відстані 1 метра один від одного, то для орієнтиру бджіл висаджують рослини (малину, виноград, квіти чи овочі).
Фарбувати вулики найкраще у білий чи блакитний кольори. Виставляють вулики з легким нахилом уперед – так бджолам легше видаляти сміття. Щоб їм легше було потрапити у вулик, особливо під час сильних вітрів, ставлять від землі до льотків нахилені дощечки. Оглядаючи вулик, пасічник має стояти з того боку, з якого світить сонце. Так краще висвітлюються вигнуті рамки.
Темний одяг пасічника дратує бджіл. За доброї зимівлі вулики виставляють із зимівника з початком цвітіння мати-й-мачухи, ліщини, вільхи, пролісків і вильотом метеликів (кропивниць, лимонниць) та джмелів за температури в тіні 8-13°С.
Роблять це вранці – до 10-11 години, або пізно увечері. За ніч бджоли заспокояться і обліт пройде спокійніше і значно скоротиться заліт бджіл у інші вулики. Нести вулики треба обережно, ступаючи так, щоб не розгойдувати рамки.
Надранньо виставляти вулики можна тільки тоді, коли не вдається знизити температуру повітря у зимівнику.
Якщо вулики розміщені тісно,то під час обльоту сильні бджолині сім'ї ще підсилюються за рахунок слабких, особливо у вуликах об'ємних і яскравих – синього, жовтого і блакитного кольорів. Коли ж бджоли не вилітають на перший обліт, то вони голодують. На стук по вулику бджоли реагують слабо: вулики негайно треба занести у тепле приміщення, розсунути рамки і збризкати бджіл теплим сиропом. Потім замість порожніх рамок ставлять зігріті, вулик закривають і виносять.
Під вуликом треба прибрати сміття, знищити траву, тоді легше визначити стан бджолиної сім'ї за викинутим сміттям із вулика, легко знайти матку, яка може впасти з рамки під час огляду, менше буде ворогів бджіл. Грунт під вуликом треба обробити вапняним розчином чи іншим препаратом, який затримує ріст трави.
Під час весняної ревізії гнізда варто скоротити, залишивши в розплідній частині 5-7 рамок з розплодом, медом і обов'язково з пергою. 2-3 рамки з медом виносять за заставну (утеплену) дошку і частину меду розпечатують. Переносячи мед в розплідну частину, бджоли будуть добре харчуватися, а імітація взятку стимулюватиме бджолину сім'ю.
Найкраща весняна підгодівля – це медова сита. На 1 кг минулорічного меду беруть 0,5 літра теплої кип'яченої води, ретельно перемішують і розкладаютьу годівнички або чарунки. Бджоли її візьмуть стільки, скільки їм буде запропоновано. А в сироп (1,5 цукру : 1 води) можна додавати 5-10 % меду і до 3 г лимонної кислоти на 1 кг цукру.
Пасічник має пам'ятати : чим більше кормів буде у вулику навесні – тим більше буде в ньому меду влітку.

 

 

За матеріалами журналу Пасіка


Закрыть

Задайте вопрос специалисту

Ваше имя:
Контактный e-mail:
Ваш вопрос: